Котли електричні
КОТЛИ ЕЛЕКТРИЧНІ
З наближенням морозів, та підвищенням тарифів на енергоносії, згадується досвід холодних зим при ледве-теплих батареях центрального опалення. Це змушує власників будинків підшукувати оптимальний варіант обігріву власного житла. Для багатьох споживачів таким варіантом - і надійним, і зручним, і економним - виявляються котли електричні.
МОДЕЛІ КОТЛІВ
Як зрозуміло з назви даних пристроїв теплову енергію вони отримують за допомогою використання електрики. Нагрівання теплоносія може здійснюватися різними шляхами, і в залежності від цього можна електрокотли розділити на електродні пристрої, ТЕНові агрегати і індукційні моделі.
Процес розщеплення води на іони під дією струму, що супроводжується підвищенням температури теплоносія, використовується в електродних котлах, а в індукційних - принцип електромагнітної індукції. Найбільш звичними для наших споживачів є ТЕНові котли електричні . В таких котлах електрична енергія перетворюється в теплову завдяки трубчастим нагрівальним елементам, вбудованим в теплообмінник.
По тому, де саме встановлюється електричний опалювальний агрегат, його можна віднести до настінних або підлогових електрокотлів. А по виконуваних функціях - до одноконтурних (тобто розрахованим лише на опалення) і двоконтурних (можуть і гарячу воду генерувати).
В ЧОМУ ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ?
Сучасні опалювальні агрегати, що працюють на електриці, мають масу переваг, які приваблюють споживачів. Перш за все, це, звичайно, їх екологічна безпека. Адже при роботі електрокотлів не виділяються шкідливі речовини, як наприклад, при функціонуванні аналогічних газових агрегатів, тому немає ніякої необхідності піклуватися про їх правильне виведення з приміщення. Це означає, що димохід таким пристроям не потрібен, що, дозволяє заощадити на монтажі котла і спрощує догляд за ним. Також, агрегати, що працюють на електриці, приваблюють своєю доступною ціною, невеликими габаритами, та зручністю і швидкістю монтажу.
До недоліків опалювальних котлів, що працюють на електриці, можна віднести неможливість їх використання в місцях, де є перебої з електрикою - часте явище, а також, високі вимоги до справної електропроводки.
Багато споживачів побоюються встановлювати електричні котли через високі тарифи на електроенергію. Однак існує багато засобів зменшити витрати на її оплату. Це і придбання сучасних программаторов, які дозволяють істотно заощадити витрати електрики за допомогою налаштування різних режимів опалення, і використання спеціальних лічильників, які дозволяють сплачувати електроенергію за різними тарифами.
ЯК ОБРАТИ ЕЛЕКТРИЧНИЙ КОТЕЛ?
Обираючи електричний опалювальний агрегат, важливо, перш за все, точно визначитися з площею і типом опалювального приміщення. Тоді можна буде зрозуміти, яка потужність котла необхідна. Крім того, важливо знати, скільки простору можна виділити опалювальному приладу в квартирі або будинку. Це допоможе визначитися з габаритами і вагою майбутнього опалювального агрегату.
Також важливо звернути увагу на термін експлуатації приладу і ім'я виробника. Тут важливо знайти таке підприємство, якості якого ви зможете довіряти. Якщо продукція виробника не перший рік представлена на ринку опалювальної техніки і користується попитом у споживачів, то, звичайно, варто придивитися до виробів даного підприємства.
Важливим фактором у виборі електрокотла поряд з якістю агрегату виступає і його ціна. Вона повинна оптимально поєднуватися з високою якістю опалювального обладнання. Гнатися за дешевизною при покупці опалювального обладнання навіть в умовах економічної кризи не варто. Адже від якості придбаної техніки залежить і якість опалення вашого житла, і безпеку вашої родини.
Тепло в будинку - це запорука комфорту і здоров'я всієї родини. Зручний в експлуатації і монтажу, не виділяє шкідливих речовин при роботі, ефективний і сучасний - електричний котел стане надійним помічником господарям для створення тепла і затишку в домі!