Балони
ГАЗОВІ БАЛОНИ
При будівництві та облаштуванні заміського будинку господарю найчастіше доводиться вирішувати питання з опаленням і гарячим водопостачанням свого житла. Далеко від великих міст, як правило, немає центрального опалення, і жителям доводиться обігрівати свої будинки за допомогою автономних систем, що працюють від електрики, на твердому паливі або газі.
Особливою популярністю у власників будинків і котеджів, розташованих у віддалених негазифікованих селищах, користується опалення газом з балонів. Адже газові балони можуть використовуватися і для забезпечення роботи газової плити, і для підтримки комфортного температурного режиму в будинку, і навіть для генерації гарячої води.
Для того щоб газ довезти до споживача який не має доступу до магістрального газу, його поміщають під великим тиском в спеціальні сталеві ємності, де він переходить в рідкий стан. А після доставки балона до споживача і підключення його до газового агрегату через спеціальний редуктор для газового балона , сконструйований таким чином, щоб знижувати тиск в мережі, газ з зрідженого стану повертається в газоподібний і використовується за призначенням.
Ці балони забарвлюються в червоний колір з метою акцентування уваги на те, що всередині знаходиться вибухонебезпечний скраплений газ, що вимагає особливої обережності в поводженні.
Придбати металеві балони з пропаном зовсім нескладно. Головне, визначитися з літражем. Комусь потрібна ємність на 50 літрів, а комусь підійде і газовий балон 5 л . Все залежить від цілей, для яких купується балон.
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ
Використовуючи пропановий газовий балон, слід суворо дотримуватися простих, але дуже важливих правил щодо його використання, оскільки дані об'єкти характеризуються підвищеною вибухо- і пожеженебезпечністю і потребують постійного контролю з боку споживача який використовує пропан в побутових цілях.
Перш за все, слід правильно організувати місце зберігання для балонів з пропаном. Воно повинно бути захищене від сонячних променів, від морозу взимку і має розташовуватися далеко від джерел тепла. Самі балони, перебуваючи на зберіганні повинні накриватися спеціальними захисними ковпаками.
Крім того, не можна використовувати балон, якщо на ньому є ознаки будь-яких ушкоджень, навіть дрібних (вм'ятин, подряпин). При їх виявленні треба терміново звернутися у відповідну службу для перевірки балона і отримання свідоцтва про можливість його подальшої експлуатації.
Також, треба обов'язково стежити за тим, щоб в балоні залишалась необхідна кількість газу.
Доставку і обслуговування балонів слід довіряти тільки спеціально навченим фахівцям!
Якщо ви - власник затишного заміського будиночка, але у вашому селищі чи селі немає магістрального газу, можливо, ви захочете вирішити проблему з опаленням і гарячим водопостачанням за допомогою зрідженого газу. Цей спосіб є практичним, досить економічним і зручним, особливо в тих місцях, де вже організована доставка балонів в селище або село. Адже в такому разі, не буде проблеми купити газовий балон , коли в цьому виникне необхідність. Головне при опаленні будинку балонами не забувати про заходи безпеки, дотримуватися всіх правил роботи з балонами і газової технікою, а також, довіряти установку і підключення балонів тільки кваліфікованим майстрам. Не нехтуйте заходами, бережіть себе і своїх близьких, і тоді у вашому будинку буде не тільки тепло, а й безпечно!