Радіатори сталеві
РАДІАТОРИ ОПАЛЕННЯ СТАЛЕВІ
Для того щоб ваш будинок взимку був теплим і затишним, треба заздалегідь подбати про справність всіх складових вашої опалювальної системи. Цілком ймовірно, що якісь елементи треба полагодити, підфарбувати. А можливо прийшов час змінити застарілі прилади на більш ефективні, економні і естетичні.
Так, наприклад, можна побачити в магазинах опалювальної техніки стильні сталеві радіатори опалення ціна на які залежить від виробника. Правильний вибір цих приладів може підвищити температурний комфорт у вашому будинку і навіть дозволить заощадити на оплаті рахунків за енергію.
МАТЕРІАЛ РАДІАТОРІВ
Матеріали є на будь-який смак і гаманець. Всі вони мають свої особливості, переваги і недоліки, знати які корисно тим, хто збирається придбати нові опалювальні прилади для свого будинку або квартири.
Міцністю, стійкістю до корозії, гарною тепловіддачею і довгим терміном придатності багато десятиліть привертають домовласників чавунні батареї. Також, до переваг чавуну можна віднести його теплову інерційність: чавун довго віддає тепло. Передача тепла у чавунних батарей відбувається в основному завдяки випромінюванню, що сприймається як тепловий комфорт людським організмом. До мінусів цих радіаторів можна віднести велику вагу і громіздкий старомодний вид.
Алюмінієва легкість
Добре діляться теплом і швидко нагріваються радіатори з алюмінію. Але в той же час алюміній як матеріал відрізняється особливою чутливістю до сміттєвих компонентів, що містяться в теплоносії центрального опалення. А таких небажаних частинок вітчизняний теплоносій має чимало. Це може стати проблемою при установці алюмінієвих радіаторів в багатоквартирних будинках, а в приватних легко вирішиться установкою спеціальних фільтрів для очищення теплоносія.
Біметалічний технологічність
Для того щоб отримати надійні і ефективні батареї, які володіли б високою тепловіддачею на рівні алюмінієвих радіаторів, але при цьому витримували б з успіхом високий робочий тиск, інженери придумали біметалеві радіатори - прилади, в яких сталева труба покривається алюмінієвими елементами. Ця конструкція дозволила реально збільшити робочий тиск, а також, зробило біметалічні радіатори менш чутливими до корозії. Це сприяє активному використанню даного типу батарей в багатоквартирних будинках. До недоліків даного виду радіаторів можна віднести високу вартість, яка в свою чергу пояснюється складними технологіями виробництва біметалевих радіаторів.
КОНСТРУКЦІЙНІ ВІДМІННОСТІ РАДІАТОРІВ
Батареї можуть відрізнятися не тільки за типом матеріалу, з якого вони виготовлені, а й за своїми конструкційним особливостям.
Секційні
Батареї цього типу збираються в єдину конструкцію з окремих секцій, від кількості яких залежить теплова потужність радіатора. До переваг радіаторів секційного типу можна віднести можливість змінювати кількість секцій в батареях за бажанням або необхідності.
Панельні
Радіатори цього типу характерна цілісність конструкції. Ті, кому подобаються батареї такого виду, найчастіше обирають радіатори опалення сталеві . Цей вид панельних батарей приваблює споживачів своєї ефективністю, доступною ціною і можливістю економити енергоносії. Адже в сталевих батареях панельного типу мало теплоносія, а тепловіддача висока, тому процес нагріву до потрібної температури відбувається набагато швидше, тим самим заощаджується енергія.
Трубчасті
Конструкційною особливістю радіаторів даного типу є поєднання труб в єдину конструкцію з нижнім і верхнім колектором. Ці радіатори відрізняються гладкою поверхнею, яку зручно мити, тому вони гігієнічні. Крім того, вони користуються великим попитом серед дизайнерів, оскільки їх конструкція дозволяє виготовляти дуже гарні, стильні батареї найрізноманітніших форм.
Добротні надійні радіатори - це найважливіша умова ефективності, безпеки та економічності будь-якої опалювальної системи. Який з існуючих видів радіаторів більше підійде саме вашому будинку, залежить як від характеристик вашої опалювальної системи, так і від ваших запитів в плані естетики і комфорту, ну і, звичайно, фінансових можливостей.