Котли твердопаливні
КОТЛИ ТВЕРДОПАЛИВНІ
Тарифи на газ і електрику зростають стрімко і невблаганно, а разом з ними напередодні осінньо-зимового періоду зростає і тривога власників приватних будинків. Чи вистачить коштів на оплату комунальних рахунків при нових цінах на газ? Чи потрібно боятися раптового відключення газу або перебоїв в його подачі? Чи будуть відключати електрику з метою економії? Можливо варто шукати альтернативні варіанти обігріву свого житла?
Перебравши і прорахувавши витрати на різні види котлів для автономного опалення, багато господарів приймають рішення купити твердопаливний котел. Адже ці котли давно зарекомендували себе своєю ефективністю, економічністю, довговічністю і простотою експлуатації.
ЯКИМИ БУВАЮТЬ КОТЛИ?
Класичним прикладом опалювального агрегату, що працює на дереві і вугіллі, є твердопаливний котел. У нього необхідно кожні 3-4 години додавати паливо. Цей вид котлів користується високим попитом серед населення. мінусами є необхідність періодичної ручного завантаження дров або вугілля в топку.
Позбавити себе від частих підходів до топки можна, встановивши котел тривалого горіння. Конструкція цього котла забезпечує тривале горіння (тління) деревного палива зверху вниз, за рахунок чого час між закладками палива відчутно зростає.
Мінімальними витратами на обслуговування і довговічністю приваблюють споживачів пелетні котли. Вони конструюються під новий вид палива - пелети (пресовані із залишків деревини гранули) і максимально автоматизовані. Досить завантажити спеціальний бункер пелетами, і котел буде сам додавати їх автоматично в топку в разі необхідності.
Окремо варто відзначити, піролізні котли. У них час горіння палива продовжується за рахунок того, що спочатку в котлі згорає деревне паливо при нестачі кисню. Це призводить до виділення деревного газу, який в свою чергу теж згорає і виділяє тепло.
За розміщенням котли, що працюють на твердих видах палива, в силу специфіки конструкції та принципу роботи можуть бути лише підлоговими. Також котли можуть мати один (призначені тільки для опалення) або два контури (і для опалення, і для отримання гарячої води)
ЯКЕ ПАЛИВО ВИКОРИСТОВУВАТИ?
При виборі твердопаливного котла, важливо визначитися з видом палива, який буде використовуватися, оскільки, існують, звичайно, котли «всеїстівні», але більшість з них передбачає лише один або два види твердого палива, і використання інших може негативно позначитися на ефективності роботи котла і його довговічності.
Коли мова заходить про необхідність закинути паливо в топку, то першим ділом всі згадують про дрова, які є одним з найбільш поширених і популярних видів палива в наших широтах. До вибору дров слід підходити уважно. Одні при горінні димлять, інші іскрять і смолять, треті - погано розколюються, четверті - швидко згорають. Всі ці особливості дров пов'язані, перш за все з тим, з якого виду деревени зроблені. Для опалення з мінімальною витратою дров краще всього вибирати сухі дрова з листяних порід
Ще один традиційний вид твердого палива, на якому, до речі, працюють багато українські твердопаливні котли - це, звичайно, вугілля. Віно досить довго і горить, і віддає тепло, але вимагає утилізації шлаку, що утворюється в процесі горіння. Для ефективної роботи котла важливо підбирати відповідну йому фракцію вугілля, тоді буде менше проблем з його обслуговуванням.
Також, в якості твердого палива можуть використовуватися пресовані види палива: брикети і пелети. Вони виробляються з деревних залишків, а іноді соломи та інших рослинних сільськогосподарських відходів. Брикети мають зручну форму для транспортування і закладки в топку. Пелети застосовуються в котлах спеціального типу.
Котли твердопаливні - це практичний і зручний спосіб обігріти приміщення, використовуючи доступний вид твердого палива. Для районів, де часто бувають відключення електрики, а газ не проведений, опалення за допомогою твердого палива стає практично єдиним варіантом обігріву будинку або котеджу. Але останнім часом котлами, які працюють на твердому паливі, обладнують свої котельні жителі газифікованих районів. Одні обирають його як єдине джерело тепла, інші - як варіант для підстраховки на випадок відключення газу. Але виграють від такого придбання - всі. Тому що твердопаливний котел - це надійний, довговічний і економічний агрегат, і якщо він встановлений в будинку, а паливо завбачливо придбано, то можна не боятися ні осінніх холодів, ні зимових морозів. Тепло буде завжди!